DRUHY INTERNETOVÝCH SEZNAMEK

Internetové seznamky je podnikání jako každé jiné, provozovateli jde primárně o zisk. Existuje několik modelů seznamek, popíšeme vám veškeré kombinace. Také vám popíšeme nejčastější triky seznamek a čeho se při používání seznamek vyvarovat.

Placená internetová seznamka

Tento typ seznamek vypadá většinou tak, že vám na začátku tvrdí, že jsou zdarma. Po vyplnění kilometrového dotazníku si řeknou o poměrně velké peníze a spoléhají na to, že prostě zaplatíte, protože jste unavení z vyplňování dlouhého dotazníku a jste natěšení na samotné seznamování. Tento model je v podstatě celý trik, protože reálně nefunguje. Zaplatí totiž průměrně každý 1 uživatel ze sta. Aby seznamka měla vůbec nějakou seznamovací masu, řeší se ofenzivním marketingem - reklama v TV, tisk atd... Seznamky poté vytvářejí fiktivní profily, aby vytvářeli dojem masy na seznamce. Výhodou je prakticky absence podvodných fake profilů třetích stran. Zároveň je ale většina profilů v databázi založena a provozována přímo provozovatelem.

Seznamka s pouze základní registrací zdarma

Registrace do seznamky je celá zdarma. Po registraci a přihlášení do seznamky zjistíte, že zdarma neodešlete ani vzkaz, nebo lajk jakémukoliv protějšku. Tento model je pro provozovatele seznamek nejvýdělečnější na přímé platby. Bohužel má jednu podstatnou vadu. Aby seznamka správně fungovala, musí generovat i provoz (vzkazy, liky atd...), nejenom registrované uživatele. Po registraci a vstupu do seznamky zaplatí průměrně jeden uživatel z 50 a to je pro rozjetí provozu pořád kriticky málo. Seznamky to často řeší tak, že opět vytvářejí tzv. fake profily uživatelů a u nich generují tento provoz. Poté se snaží stimulovat uživatele, aby zaplatil tím, že mu posílají z těchto profilů vzkazy, nebo liky. Pokud se zaregistrujete na tento typ seznamky všimněte si, že po registraci a nezaplacení VIP, Gold a jiných členství vám začnou okamžitě chodit upozornění, že vám tu nějaká modelka poslala vzkaz, nebo nějaký model vám dal like. Abyste zjistili více, musíte zaplatit. Výhodou je daleko méně podvodných fake profilů třetích stran, protože provozovatelé těchto profilů musí zaplatit, aby mohli začít podvádět (např. vytáhnout pomocí vzkazů peníze z adresáta). Nevýhodou je, že nevíte zda vám píše reálná osoba, nebo provozovatel převlečený za modelku. Ke vzkazu se pak dostanete jen zaplacením.

Internetová seznamka je zdarma

Provozovatel má příjem ze zobrazované reklamy, případně z doplňkových služeb (např. VIP členství). Nevýhodou těchto seznamek bývá často neúměrný počet reklam. Provozovatel je totiž vždy v pokušení dát místo jednoho reklamního banneru dva, potom tři atd... Někdy máte pocit, že stránka nebo aplikace obsahuje více reklamy, než obsahu. Další nevýhodou je množství podvodných profilů, protože udělat si registraci je poměrně jednoduché a zvládne to každý. Pokud se provozovatel věnuje seznamce pořádně, může tyto profily výrazně eliminovat pomocí filtrů a kontrol. Pokud provozovatel málo koná, seznamka se zvrhne komplet ve fake seznamku. Obrovskou výhodou je, že je velké množství autentických registrací a tím i autentických uživatelů, kteří se chtějí seznámit a generují velké množství obsahu (vzkazy, liky atd...)

SMS seznamky

Tento model pomalu končí, ale svého času byl velmi komerčně úspěšný. SMS seznamky jsou v podstatě ale pouze a jen trik. U většiny je vytvořena umělá databáze neexistujících lidí s profilem a fotkou. Pomocí placené SMS si s nimi můžete povídat. Mobilní operátoři donutili tyto seznamky dát dokonce i do provozních podmínek popis, že se seznamujete se zaměstnancem provozovatele. Zní to neuvěřitelně ale i přes to se našlo mnoho uživatelů, kteří s nimi komunikovali v domnění, že se seznamují :-)

Srovnávače seznamek

Tyto stránky jsou v podstatě naprosto celé fake. Provozovatel tohoto serveru má totiž jediný příjem z provize registrace na seznamkách, které na jeho stránkách vidíte. Proto vytvoří rádoby odbornou stránku, kde hodnotí různá kritéria. Nejvýše se umísťují v těchto žebříčcích seznamky, ze kterých má provozovatel největší provizi. Občas bývají jako křoví doplněné i neplatící seznamky, většinou je to ale pouze provizní seznam. Pro vás mají tyto stránky naprosto nulovou vypovídající hodnotu.RADY A TIPY - ČEMU SE VYHNOUT

Pozor na pravidelné platby!

Mnoho seznamek používá tzv. pravidelné platby. Tj. nejen že zaplatíte za službu, ale zároveň si připojíte platební kartu. Seznamka vám poté měsíčně strhává někdy i nemalé částky. Mnoho nepoctivých seznamek se nemá poté ani k reklamacím částky, nebo rozpojení karty od seznamky. Velmi doporučujeme tyto pravidelné platby nezačínat platit! Poté je často dost problematické se jich zbavit.


Obchodníci s deštěm

Koncept některých seznamek je jednoduchý. Vezmou objem služeb, který byl na našem seznamovacím trhu zdarma a ten výrazně zpoplatní. Jako příklad uvedeme dvě nejčastěji zpoplatňované služby: registrace a VIP. V ČR bylo členství zdarma a VIP členství v řádu 1,- Kč / den. Zároveň VIP byly pouze nadstandartní funkce, které nejsou zapotřebí pro seznamování. Tyto seznamky vás přesvědčují, že u registrace máte zaplatit několik set korun, protože poté budete mít lepší servis v seznamování. Výsledkem je pouze průměrná jednoduchá seznamka a první díra v peněžence. Zároveň přesunuli VIP členství do úplně nové sféry. Podmiňují jím čtení vzkazů, like a další základní funkce. Zároveň za něj začali vybírat někdy až stovky/tisíce korun měsíčně, často na připojenou kartu. Poté zjistíte že jste za seznamování utratili několik tisíc korun a měsíčně se vám další tisíce automaticky strhávají z vaší platební karty.

Naše rada je zde naprosto jednoduchá. Pokud si seznamka řekne peníze, než vám odvede reálnou službu (tj. můžete se registrovat a normálně seznamovat), odejděte raději pryč! Těmto seznamkám říkáme obchodníci s deštěm, protože vám prodávají něco, co je jinde zdarma.Seznamování na živo - druhy, koncepty, historie >>© 2021 Naseznamku.cz / o autorovi / jak se seznámit / druhy seznamek