NA CO SI DÁT POZOR PŘI SEZNAMOVÁNI NA INTERNETU

ÚVODEM

Zde vám dáme několik dobrých rad, na co si dát pozor při seznamování na internetu. Za více než 20 let provozování seznamek jsme se již setkali se všemi druhy různých podvodů a řešili nespočet případů s policií ČR. Berte to tak, že každá rada je podpořena praktickým případem, který se reálně stal.


RADY A TIPY, JAK SE NESTÁT OBĚTÍ PODVODU

1) Do informací o sobě ani do profilu nedávejte svůj email, telefon, ani jiné údaje.
Cílem každého podvodníka je z vás právě tyto údaje vytáhnout a pokračovat v trestném činu mimo médium seznamky. Pokud je takto poskytujete všem, velmi ulehčujete tento první krok


2) Pokud od vás někdo chce hned na začátku email, telefon nebo jiné důvěrné údaje, jedná se z 99% o podvod.
Útočník většinou posílá hromadné vzkazy a čeká kdo se chytne. Těm co mu poskytnou kontakt posílá hromadný email s další informací. Poté už pokračuje v komunikaci individuálně. Dřív nebo později si pod nějakou záminkou řekne o peníze.


3) Adresát je ze zahraničí, většinou z USA.
Tyto emaily jsou často psány češtinou z překladače a jediným účelem je ve vás ze začátku vzbudit důvěru a pak si po nějaké době říci pod nějakou záminkou o peníze. Častokrát jsou tyto profily ovládány z Ukrajiny.


4) Píše vám někdo abnormálně odlišný k vašemu věku, nebo vzhledu
Každý z reálného života cca víme, na co máme. Internetové seznamování je naprosto stejné. Pokud se tedy ozývá někdo nereálně vůči vám (věk, vzhled, jiný stát atd...), často se jedná také o podvod. Pořád se pokládejte otázku, proč by o vás právě takováto osoba měla mít zájem, když má na výběr tisíce jiných profilů.


5) Profil má extrémně hezké vyhlazené profi fotky
Profesionální fotografie vkládá reálně jeden uživatel ze sta. Všichni ostatní vkládají fotky, které jsou velmi obyčejné a mají mnoho chyb (světlo, poloha atd...) Pokud má někdo profi fotky, jedná se opět z 99% o podvodníka. Někteří lidé si také vkládají falešné a cizí fotky za účelem zvýšení úspěšnosti v seznamování. Ať je důvod jakýkoliv, doporučujeme s těmito lidmi nekomunikovat.


6) Osoba se kterou komunikujete si řekne o peníze, zboží, věc, nebo protislužbu
Zde si dávejte extrémní pozor. Na internetu se pohybuje velké množství velmi dobrých podvodníků. Berte to tak, že během seznamování uslyšíte spousty příběhů a osobu v podstatě vůbec neznáte. Pokud osobu fyzicky nevidíte, nemusí vůbec existovat. Zažili jsme stovky případů, kdy měla jedna osoba desítky profilů a pod různými záminkami tahala z lidí peníze.
Dávejte si pozor i když se s protějškem už sejdete. Berte to pořád tak, že danou osobu neznáte. Velmi mnoho podvodů vzniklo i po fyzických schůzkách.


7) Neposílejte intimní fotky, videa, nesdělujte intimní informace
Uvědomte si, že adresáta neznáte a nevíte co má za lubem. Zažili jsme velmi mnoho případů vydírání, kdy uživatel seznamky byl vydíraný materiály nebo informacemi, které v dobré víře poskytl neznámé osobě.


Druhy seznamek a jejich výhody a nevýhody >>© 2021 Naseznamku.cz / o autorovi / jak se seznámit / druhy seznamek